EVENTS CALENDAR

"Полонинська ватра"

25.05.2008    Chernivtsi region
Традиційне святкування виходу на полонину худоби - гуцульський фестиваль «Полонинська ватра» відбувається у Путилі в останню неділю травня або першу неділю червня вже 45 років поспіль.

Свято відбудеться в селищі Путила на стадіоні "Карпати". Цього року на полонинах у Карпатах путильчани випасатимуть майже 14 тисяч голів великої рогатої худоби та 7,5 тисяч овець.

У програмі свята:
- вибір ватага, вшанування працьовитих газдів;
- запалення символічної ватри з гуцульським запальним танцем;
- полонинський хід;
- гуцульське весілля;
- народні забави;
- виступи художніх колективів та аматорів художньої самодіяльності;
- виставка майстрів по дереву, вишивки, бісероплетіння тощо;
- виставка - продаж сиру;
- екстремальний спорт;
- конкурс «Карпатський легінь».

Вже о шостій годині розпочне роботу «Гуцульська митниця», яку вперше сформовано для пропуску транспортних засобів і впорядкування їх паркування. Митним пропуском стане святкова лотерея, яка для легкового автомобіля вартуватиме 5, автобуса - 10 гривень. Переможці розіграшу цієї «митної» лотереї отримають баранця або ярочку, вироби гуцульських майстрів. Решта коштів підуть на благодійництво. Гості фестивалю матимуть змогу проявити свою доброчинність - здати кошти для багатодітної сім'ї на добудову будинку, які збиратимуть волонтери.

Головним атрибутом свята є сама ватра, оскільки полонинський вогонь запалиться на 30 полонинах і буде підтримуватися аж до завершення літування.

Відкриється свято гуцульським співом, проїздом музик на підводах по Путилі, які будуть сповіщати про його початок.

Найяскравішим дійством обіцяє стати конкурс «Карпатський легінь», під час якого ватаг обиратиме собі на літування побратимів, а також фольклорне-мистецьке дійство за участю популярного українського гурту «Мандри». На святі працюватимуть «містечка майстрів»: сироварів, різьбярів, гончарів, де можна буде придбати гуцульську вишиванку, вироби з дерева, шкіри, інші витвори народних майстрів Буковини та сусідніх областей.

Відбудеться також презентація буковинського фестивалю сиру «Фест-сир». Загалом, окрім кулеші та бринзи, цього року на святі можна буде скуштувати й інші наїдки, але вже за власний кошт.