EVENTS CALENDAR

Міжнародний фестиваль «Французька весна»

01.04.2011 - 30.04.2011    Lviv
Відбудеться міжнародний фестиваль «Французька весна», який вже увосьме проходитиме у нашому місті. Під час фестивалю його гостям буде представлено 17 різноманітних культурних заходів, аби популяризувати французьку культуру у Львові.

«Львів  в своїй історії завжди відчував присутність французької культури.

     Потоцький запросив французьких архітекторів для планування і побудови свого палацу. Іван Левинський також використовував досягнення французької архітектури у своїй роботі, зокрема, в палаці на вул. Пекарській.

     Львівські музеї завжди купували для своїх  колекцій твори французьких митців. Французька культура була добре знана львів’янам. Адже багато з творів збережено саме у Львові, у львівських музеях. І у їхніх колекціях є такі екземпляри, яких нема в жодному з міст України. Зараз маємо нагоду переглянути ці експозиції у музеях Львова.

     Цікавим є той факт, що у 1894 році в Парижі показали перший фільм, а вже в 1895 році перший сеанс кіно відбувся у Львові. Це свідчить про глибину відносин між Францією та Львовом. Все те, що було доступно Франції, також було представлено у Львові. І сьогодні ці «французькі весни», що проходять у Львові, допомагають нам привернути увагу до французької культури, показати її широкому колу шанувальників, поглибити українсько-французькі відносини», – зазначив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.

     Протягом  першого тижня (з 1 до 6 квітня) буде Фестиваль допрем’єрних показів у палаці мистецтв (вул. Коперніка, 17). Також в ці дні буде Виставка французьких плакатів 1900 (1-4 квітня) у Львівському музеї етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15). В Науковій бібліотеці (вул. Драгоманова, 5) буде представлена Рідкісна французька книга.

     Продовжать  «Французьку весну у Львові»  театральні дійства. 8 квітня в Першому  українському театрі для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11) буде показана вистава «Оскар та рожева пані». 9 квітня театр ім. Л. Курбаса (вул.. Л. Курбаса, 3) покаже виставу «Амнезія», а 11 квітня в Національному академічному драматичному театрі ім. М. Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1) – Сучасний цирк, вистава «Коріння». Завершить театральний тиждень художня вистава «Спогади про Ельзас» у Палаці мистецтв (вулю Коперніка, 17).

     14 квітня в м. Дрогобич на Віллі  Яроша (вул. Шевченка, 23) відбудеться  фотовиставка «Bonjour Paris 2009» Юрка Дячишина. 15-16 квітня Кінотеатр «Кінопалац» (вул. Театральна, 22) запрошує усіх на «Довгу ніч… короткого метру».

     «Концерт  французької музики 1900» запрошує усіх бажаючих у Львівську обласну філармонію, (вул. Чайковського, 7) 16 квітня.16-17 квітня в рамках акції відбудеться гра в петанк, де всі охочі зможуть більше дізнатися про цю французьку забавку, а також спробувати зіграти в неї.

     18 квітня у Львівській обласній філармонії (вул. Чайковського, 7) відбудеться джазовий концерт «Тріо з низів».

     20 квітня у львівській книгарні «Є» (просп. Свободи, 7) відбудеться зустріч з французькою письменницею Веронік Овальде. Протягом 22-25 квітня в кінотеатрі «Кінопалац» (вул. Театральна, 22) буде проходити Ретроспектива фільмів Амоса Гітая.

     26 квітня буде представлено сучасний  театр. Вистава «На межі реального»  йтиме у Національному академічному драматичному театрі ім. М. Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1).

     29 квітня учні СШ №37 представлять  виставу у Центрі творчості  дітей та юнацтва Галичини, вул. Вахнянина 29.

     Завершить «Французьку весну у Львові»  французька вечірка у клубі «Пікассо» (вул. Зелена, 88).

     Фестиваль «Французька весна» організовує  та проводить ЛМГО «Альянс Франсез» за підтримки Посольства Франції  в Україні та Французького культурного центру м. Києва, а також за підтримки Львівської міської ради, Музею етнографії та художнього промислу, Національного Академічного драматичного театру ім. М. Заньковецької, Львівської обласної філармонії, кінотеатру «Кінопалац».