EVENTS CALENDAR

Дні французької осені

12.11.2010 - 18.11.2010    Uzhgorod
У ресторані французької кухні «Фанфан» презентували програму Днів французької осені.

Із журналістами зустрілися співорганізатори свята Роберт Левицький, Федір Шандор і Сергій Степчук, які презентували програму Днів французької осені в Ужгороді та святкування Дня св. Мартіна на Закарпатті.
 
Як розповів Роберт Левицький, програма стартує 12 листопада, у вечір св. Мартіна. У Франції традиційно у цей вечір розбивають першу бочку молодого вина (божоле), вбиваючи у неї дерев'яний клин. Дні божоле у Франції святкують так само масштабно, як, наприклад, Октобер-фест у Німеччині. "Маємо на меті перенести європейські традиції до Ужгорода, познайомити з ними ужгородців і створити позитивну святкову атмосферу у місті, якою б вона мала бути тут постійно", -- розповів Р. Левицький.

Федір Шандор зауважив, що День святого Мартіна є зовсім не новим для Закарпаття, адже його святкували тут до 1945 року. А святий Мартин зображений, наприклад, на гербі Мукачевого. Атмосферу святкування доповнять музиканти – флейта під акомпанемент гітари.

Другий день Французької осені в Ужгороді – дитячий. Із малюками зустрінеться казковий персонаж, а також триватиме показ дитячих мультфільмів.

Для дорослих 14 листопада триватиме дегустація вин, а 15 і 17 листопада у "Фанфані" транслюватимуть документальні фільми під загальною темою "Великі французи".
У вівторок, 16 листопада, відбудеться "Карпатська дегустація", на якій пропонуватимуть настоянки, наливки, медові бальзами, паленку (грушеву, сливовицю тощо).

До програму увійде і Вечір поезії з глінтвейном, який заплановано на 18 листопада, -- розповів Сергій Степчук.

А 19 листопада – вечір живої музики "Французький акордеон".
Завершаться Дні французької осені масштабним святкуванням 20 листопада – ужгородці  і туристи смакуватимуть божоле, матимуть змогу спробувати смажених каштанів, цибулевого супу тощо. Організатори планують цього дня також запустити дирижабль.

"Ужгород повинен бути містом фестивалів, -- вважає Федір Шандор. – З початку року щомісяця у нас відбуваються цікаві акції, на які турфірми інших міст навіть пропонують окремі тури".