EVENTS CALENDAR

«Fashion-вірш»

27.11.2010    Lviv
IV театралізовані літературні читання «Пожежної Драбини».

Цього року дуже сподіваємося, що наші літературні читання в рамках міджнародного театрального фестивалю «Драбина» таки відбудеться. Минулої осені фестиваль був перенесений через епідемію грипу і спирчинений ним карантин, але тепер, маємо надію, жоден грип нам не завадить показати те, що підготували поети разом з дизайнерами.

Глядачі фестивалю «Драбина» вже звикли до того, що поетичні читання тут поєднуються із  театральними постановками, відеорядами та перформенсами. Тобто важливим є не лише сам текст, але й його представлення. Наголос робиться зокрема на візуальний компонет виступу. Минулого року ми вирішили зосередтися на костюмах літераторів, які презентуватимуть свої поезії. 

Ідея проекту «fashion-вірш» полягає у поєднанні поезії зі спеціально виготовленим або допасованим до неї одягом. У декламуванні віршів, як і в теартральному дійстві, костюми є дуже важливою складою, яка значною мірою формує образ. Тому ми залучили до цього проекту молодих львівських дизайнерів, таких як Петро Нестеренко-Ланько, Марія Гайда, Олена Ярошевич та ін., які співпрацюючи з літераторами, створювали вбрання за мотивами відповідних віршів.

«Fashion-вірш» - це не показ мод, це передусім поетичні читання, оздоблені особливими костюмами. Вбрання літерататорів або тих, хто презентуватиме їхню поезію, не обов’язково має відповідати стандартам високої моди. Важливою тут є передусім відповідність одягу певним літературним творам.

Отож чекамо вас на читаннях «fashion-вірш» у суботу, 27 листопада 2010 р.


Учасники проекту (письменники/дизайнери):

1.          Маріанна Кіяновська (Львів) в одязі власного дизайну

2.          Мар’яна Максим’як (Тернопіль)/Ірина Дуч (Львів)

3.          Тарас Малкович (Київ)/Петро Нестеренко-Ланько (Львів)

4.          Юлія-Ванда Мусаковська (Львів)/Іванна Євсєєва (Львів)

5.          Катерина Оніщук (Львів)/Оля Стеблак (Львів)

6.          Наталя Пасічник (Тернопіль)/Марія Костинська(Львів) і Мар’яна Василик (Львів)

7.          Альбіна Позднякова (Львів)/Марія Гайда (Львів)

8.          Лариса Радченко (Львів)/Олена Ярошевич (Львів)