EVENTS CALENDAR

Урочисте відкриття провулку «Гірчичне зерно»

23.10.2010    Uzhgorod
В Ужгороді урочисто відкриють провулок «Гірчичне зерно».

Провулок є реконструйованою частиною старовинного куточка нашого міста. Як розповідає професор Сергій Федака у своїй книзі "Ужгород крізь віки. Нариси з історії Ужгорода", колись подібні провулки з'єднували центр міста з набережною старого Ужа, русло якого текло нинішньою вулицею Фединця. Згодом провулки забудувалися і перетворилися на двори. "Гірчичне зерно", власне, є пасажем, який з'єднав між собою вулиці Фединця і Корятовича.

Архітектурне рішення провулку, спроектоване Михайлом Колодком, виконане у єдиному старовинному стилі, притаманному Ужгороду 30-х років та здійснене у спільній кавово-охрово-зеленій колірній гамі. Тепле вечірнє освітлення, створене ліхтарями у старовинному стилі, затишні тераси та спеціально виділена площа із розбірною сценою дозволяють допізна проводити тут міські мистецькі і культурні заходи, як-от бардівські концерти камерного типу, дитячі конкурси, караоке, виставки та інші атракції, які цікаво буде відвідувати всією родиною. Адже гасло нового для міста провулку - "Є вічні цінності".

Культурний відпочинок, насолода спілкуванням, час проведений із дітьми та родиною, здоровий спосіб життя і є тими цінностями, які бажають пропагувати творці "Гірчичного зерна". Недарма, окрім терас-кав'ярень, крамниць із квітами, парфумами, жіночим та чоловічим одягом, подарунками, іграшками, перукарні із дитячим кріслом та мультиками, тут знаходиться і перший в сучасному Ужгороді сімейний ресторан "Gemini" із дитячим залом, дитячою вбиральнею та пеленальним столиком. У провулку також діє перша у центрі міста сучасна громадська вбиральня із кімнатою для людей із обмеженими фізичними можливостями, якої так не вистачало місту.