EVENTS CALENDAR

Фестиваль Шипіт-2010

01.07.2010 - 10.07.2010    Volovets district
Вільний неформальний збір людисьок Шипіт-2010. Кульмінацією забав є свято Івана Купала — 7 липня.

Де? Водограй Шипіт, село Подобовці Воловецького району, Закарпатська область

Коли? 1-10 липня (дата приблизна, бо фест закінчується тоді, коли цього захочуть його учасники)

“Шипіт – водоспад у Воловецькому районі Закарпатської області, приблизно в 10 км. від залізної дороги станції Воловець, а також – назва одного з найбільших на Україні і в довколишніх країнах (як СНД, так і Східної Європи) щорічних зборів неформалів поблизу нього.

Щорічні збори хіпі поблизу водоспаду Шипіт беруть початок з 1993 року. В свою чергу Шипіт є природним продовженням традиції літніх таборів хіпі в СРСР, зокрема,на річці Гауя в Латвії, що існувала з 1970-х і підійшла до кінця на початку 1990-х по декільком об’єктивним причинам, одна з яких – виникнення державних кордонів після розпаду СРСР і введення візового режиму між Латвією та країнами СНД.

Біля джерел нової, шипотської, традиції, власне, і стояли люди (старі хіпі зі Львова й Ужгорода), знайомі зі зборами на Гауї і подібними. Тепер щороку на водоспад Шипіт на початку липня приїжджають декілька сотень чоловік; хоча більша частина тих, що приїхали дійсно представляє неформалів із західної частини України і Польщі, Шипіт у жодному випадку не можна назвати “локальним зібранням” – сюди добирається значна кількість людей із Білорусії, Росії, східної частини України, а також суміжних країн Європи. Іноді, щоб охарактеризувати Шипіт, його називають “українським варіантом російської Райдуги”. Більшість людей, відвідавши Шипіт, потім їдуть на російську Райдугу.

Самі збори починаються в перших числах липня і продовжуються безстроково, як правило, основна маса знаходиться там перші десять-два тижні. Кульмінацією Шипоту вважається ніч Івана Купала (7-8 липня), коли там знаходиться максимум людей.