EVENTS CALENDAR

Ковальський фестиваль «Гамора-2010»

26.06.2010 - 27.06.2010    Irshava district
26-27 червня у селі Лисичово Іршавського району на Закарпатті вп’яте відбудеться щорічний Фестиваль ковальського мистецтва та етнічної музики «Гамора-2010». Організатори запевняють, що цього року фест буде ще більш насичений на події та акції.

Як повідомив начальник відділу культури і туризму Іршавської РДА Василь Кузан, цього року на Гамору завітають продемонструвати своє мистецтво ковалі Росії, Білорусі та Угорщини, музичні гурти з Рівного, Івано-Франківська, Львівщини та Києва. Родзинками фесту мають стати виступи рок-гурту з Києва "Тіні в раю" та заслуженого артиста України Ярослава Музики.

 Крім того, на фестивалі проходитиме дегустація меду, бринзи та медовухи. Можна буде придбати вироби народних умільців та стати учасником підйому на полонину Кук. Вперше у межах фестивалю у Лисові відбудеться пленер фотохудожників, участь вже підтвердили понад 10 членів Закарпатської спілки фотохудожників.

 За словами Василя Кузана, оргкомітет щорічного фестивалю "Гамора", який проходить у Лисичеві на Іршавщині, подав заявку на отримання статусу всеукраїнського фесту. Тільки за один день минулорічного свята Гамора фестиваль відвідали понад 6 тисяч гостей із Закарпаття та інших областей. Цього року мешканці Лисичова пройнялися ще однією масштабною ідеєю – повернути Гамору та місцевість біля неї до такого вигляду, який був сто років тому. Організатори планують для цього запросити фахівців з «Укрпроектреставрації». Місцеві депутати пропозицію підтримують, обіцяли допомогти і з грошима.