EVENTS CALENDAR

Театрально-музичне дійство - «Містерія Пінзеля»

13.06.2010    Lviv
О 22:00 у Музеї сакральної скульптури ХVІІІ ст. та на Площі Митній (перед музеєм) у рамках відзначення у 2010 році Міжнародного дня музеїв відбудеться театрально-музичне дійство - «Містерія Пінзеля»

Основою дійства стане виступ Львівського духовного театру «Воскресіння» , що презентуватиме публіці театрально-містичне дійство: актори виступатимуть на ходулях з факелами, формуючи ілюзію скульптура Іоана Пінзеля.

 

Також глядачі зможуть насолодитись музикою Юрія Ланюка : Камерна музика для 21 інструмента,  «Благовіщення» для скрипки соло, мішаного хору і струнного оркестру,  за участі хору та оркестру Державної академічної хорової капели України «Трембіта» та скрипаля лауреата міжнародних конкурсів Назарія Пилатюка. Окрім того, в рамках концерту, відбудеться виступ ансамблю ударних інструментів «Олідрам».

 

Головний режисер дійствазаслужений діяч мистецтв України Ярослав Федоришин. Композитор – лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Юрій Ланюк. Диригент – заслужений діяч мистецтв України Володимир Сивохіп.

 

 

Основною метою цьогорічних святкувань Міжнародного дня музеїв є популяризація творчого доробку видатного скульптора, вівтарного майстра 18 ст. - Іоана Георгія Пінзеля – візитної картки Львівщини, до творчості якого прикута неабияка увага науковців не тільки в Україні, але й за кордоном.

 

В мистецьких колах світу відомо, що відкриття великого скульптора належить Україні, директору Львівської галереї мистецтв, Герою України - Борису Возницькому. Захоплені глядачі порівнюють твори Пінзеля з Мікельанджело.  Свідченням цінності творінь Пінзеля є факт, що навесні 2011 року будуть виставлятись у Парижі, у Луврі.

 

 

Організатори заходу:

·       Управління культури і туризму Львівської обласної державної адміністрації,

·       Львівська національна галерея мистецтв,

·       Львівський академічний духовний театр «Воскресіння»