EVENTS CALENDAR

«Ерделівські читання»

10.05.2010 - 12.05.2010    Uzhgorod
На базі Закарпатського художнього інституту, проходитиме міжнародна науково-практична конференція провідних митців, мистецтвознавців, керівників «мистецьких» ВНЗ під назвою «Ерделівські читання»

Серед поважних учасників – Андрій Чебикін, президент академії мистецтв України, Андрій Бокотей, ректор Львівської академії мистецтв, Анатолій Криволап, один з найвідоміших українських художників, і багато інших. Приїдуть і мистецтвознавці з кількох країн Європи (Росії, Румунії, Угорщини, Словаччини, Чехії), – повідомив ЗІКу 6 травня ректор Закарпатського художнього інституту Іван Небесник. Іван Небесник розповів, що на конференції говоритимуть не тільки про Ерделі і мистецтво, а й про художню освіту, вищу художню освіту, зокрема, критерії оцінювання студентів, навчальні плани тощо. «Наша конференція буде із активною і насиченою програмою. Митці не надто люблять наукові конференції, проте завдяки таким людям, як Ерделі, Бокшай, Манайло, Коцка, художники покидають один із найвідоміших пленерів і їдуть із Гурзуфу до Ужгорода», – зауважив Іван Небесник.

Організатори конференції готують її на такому рівні, щоб виконати головну вимогу самого Ерделі – «щоб не було провінційності». До Ужгорода прибудуть митці та науковці не тільки з України, а й з Угорщини, Словаччини, Чехії, Румунії та Росії, де науковець з Чебоксар досліджує біографію першого ректора Харківського художнього інституту Кокеля. У понеділок, о 16.00, у обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая розпочне роботу виставка робіт викладачів Художнього інституту. У вівторок і середу, о 9.00 біля готелю «Закарпаття» охочих чекатиме автобус, який возитиме учасників на конференцію, що відбуватиметься на турбазі «Золота гора».