EVENTS CALENDAR

ХХІХ Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози»

14.05.2010 - 06.06.2010    Lviv
На цей раз фестиваль складатиметься з 24 концертів, в яких візьмуть участь як відомі українські, так і світові імена. Публіці буде запрезентовано різнобарв’я стилей та різножанровість напрямків світової та української музики.

 Бароко, Романтизм, Класицизм, сучасність… Шедеври академічної світової музики виконають гості-учасники з різних країн світу: Анастасія Пилатюк, скрипка (Італія), Андрій Війтович, альт (Великобританія), Соломія Сорока, скрипка (США), Артур Грін, фортепіано (США), Юліан Пушке, най (Молдова), Еріка Васильєва – фортепіано (Україна), Олексій Набіулін, фортепіано (Росія), Катаріна Андреасон, диригент (Швеція),  Матіс Вайцнер, скрипка (Франція), Станіслав Галонський, диригент (Польща), Дует Резонанси, гітара (Франція), Адріан Отікер, фортепіано (Швейцарія), Адам Водніцький, фортепіано (США), Олег Каськів, скрипка (Швейцарія), Вікторія Лук’янець, солістка (Австрія), та багато інших яскравих імен-зірок музичного виконавства.     

     14 травня фестиваль відкриє «УРОЧИСТА МЕСА» - “Petite Messe Solennelle” Дж. Россіні. Солістами виступлять - Марта Жехович (сопрано), Тетяна Вахновська (контральто), Василь Понайда (тенор), Роман Мороз (баритон), Мирослав Драган та Оксана Рапіта (фортепіано), Камерний хор «ГЛОРІЯ». Керуватиме концертом-відкриттям Заслужений діяч мистецтв України, диригент - Володимир Сивохіп.

     Другий  день фестивалю (15 травня) приверне увагу виступом Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії, під батутою головного диригента та художнього керівника оркестру Айдара Торибаєва, відбудеться концерт «In Memoriam», в якому прозвучить надзвичайно рідко виконуваний у Львові твір, одна з наймаштабніших симфоній ХХ сторіччя – симфонія Дмитра Шостаковича №7 «Ленинградская».

     Серед заходів, які також варто відвідати – концерт, що відбудеться 21 травня. На сцені разом з Академічний симфонічним оркестром Львівської філармонії виступатиме один з найяскравіших російських піаністів молодого покоління, переможець багатьох міжнародних конкурсів Олексій Набіулін. Катаріна Андреасон (Швеція) – знайома львів’янам як скрипалька, на цей раз постане перед публікою і музикантами в якості диригента. Під її батутою звучатимуть твори Й. Брамса та В.А. Моцарта. 

     Яскравим, бурхливим і святковим буде концерт, який відбудеться 30 травня -  «Ювілеї Майстрів» - грандіозна подія, присвячена річницям геніальних композиторів - Р.Шуману, Ф.Шопену, П.Чайковському. Твори майстрів класичної музики заграють майстри виконавського мистецтва - солісти-віртуози: Адріан Отікер (Швейцарія) – піаніст, професор Базельської музичної Академії; Адам Водніцкі (США) - музикант, відомий не лише в себе на батьківщині, в Польщі, але на всіх п´яти континентах, критики часто називають його «феноменальним» та «подиву гідним» піаністом; Йожеф Ермінь (Україна) – Львівський піаніст, Заслужений артист України. Саме з думкою про нього написано чимало творів сучасних українських композиторів. 

     Зіркою  фестивалю, беззаперечно, стане солістка Віденської опери, українка за похоженням – Вікторія Лук’янець - співачка, яка виступала на одній сцені з найвідомішими світовими тенорами - Пласідо Домінго, Хосе Карерасом та Лучано Паваротті. Її гастролі проходили в таких містах, як: Афіни, Мілан, Неаполь, Нью-Йорк, Пекін, Токіо, Буенос-Айрес, Москва, Петербург, Тель-Авів, Берлін, Кельн, Бонн, Ессен, Мюнхен, Вісбаден, Прага, Дублін та інші. Концерт відбудеться за участю однієї з найяскравіших молодих піаністок Львова і України – Маріанни Гумецької, яка є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів, переможницею премії “Galaxie” (Канадська національна телерадіокомпанія), премії молодих артистів “Debut” в Монреалі. 

     Презентуючи свою багатожанровість фестиваль «Віртуози» представить публіці не лише класичну музику, але й джазові та фолькові твори, а виконає їх улюбленець львів’ян - гурт «ManSound» - секстет, що існує з 1994 року і на сьогодні є ведучим вокальним брендом України та країн  колишнього СРСР.  

     Родзинкою фестивалю стане також концерт естрадно-духового оркестру «Він Бенд», який виконуватиме популярні композиції  від Billy Strayhorn, Jerry Herman, Paul Clark, Howard Rowe, Erroll, W.C.Handy, A.C.Jobim, A.Piazzolla, James Brown, Carmine Pastore. 

     Більш детальна інформація про фестивалю та план концертів буде доступна

на сайті: philharmonia.lviv.ua/