EVENTS CALENDAR

«Зелені свята на Гуцульщині»

15.06.2008 - 16.06.2008    Prokurava
Вже третій рік поспіль відбуватиметься значна мистецько-культурна подія – Міжнародний фестиваль естрадної та фольклорної музики «Зелені свята на Гуцульщині».

 Фестиваль, як свято народного мистецтва, спрямований на відродження та збереження українського фольклору, регіональних традицій та  звичаїв, популяризації народного мистецтва, національного колориту різних областей України та зарубіжжя, поєднання народної та духовної спадщини. У фестивалі братимуть участь солісти і  творчі колективи - народні співаки, танцювальні, музичні, вокальні та інструментальні ансамблі, фольклорні гурти. Виконавці презентуватимуть різножанрове мистецтво, що збереглося у побуті місцевостей, з котрих походять учасники фестивалю.

Визначною рисою цьогорічного фестивалю стане  Конкурс дитячої музичної творчості на другий день фестивалю.

Відкриє фестиваль парад усіх учасників святкового дійства центральною ходою села до місця проведення фестивалю. Цього року вже втретє на Зелені Свята до Прокурави завітають професійні та аматорські колективи з різних куточків України та світу. Це народні артисти України Іван Попович, Алла Кудлай, композитор, народний артист України Остап Гавриш,  ВІА «Кобза», гурт Дзвони», ансамбль народної музики «Плай» оркестр та солісти з Молдови, танцювальний колектив з Ізраїлю, ансамбль українсько-польського фольклору «Ластівка – Jaskolki» та багато інших цікавих солістів та колективів.

Свою творчість,національний колорит свого краю, різнобарвність народного мистецтва та особливості фольклору будуть демонструвати – народні аматорські ансамблі танцю «Дана», «Ізвораш», «Мерчишор», фольклорні колективи –«Южинецькі молодички», «Вишенька», «Червоні маки», «Топорівчанка», оркестри «Трандафир», «Трембіти», троїсті музики «Опришки» та багато інших солістів і колективів.

Місцеві мешканці під час фестивалю демонструватимуть свої вміння у  різних видах художніх та народно-ужиткових промислів, таких як: вишивання, різьблення по дереву, лозоплетіння, писанкарство, бісероплетіння, ліжникарство, килимарство, ложкарство, кераміка. Також будуть давати мастер-класи.

Гостей прийматиме уся Прокурава — гуцули пригощаютимуть калачами, банушем і бринзою, зустрінуть чарочкою, як і належить доброму газді.