EVENTS CALENDAR

XV Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

27.09.2009 - 01.11.2009    Lviv
Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" – унікальна музична подія року. На час фестивалю Львів стає важливим центром музичного мистецтва у східній Європі.

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" – унікальна музична подія року. На час фестивалю Львів стає важливим центром музичного мистецтва у східній Європі. 

Цьогоріч філармонія традиційно відчинить свої двері для львівян, але дещо пізніше ніж зазвичай - відкриття концертного сезону заплановане на 27 вересняА приємним виправданням такому запізненню є довгоочікуваний ремонт концертного залу,  що тривав протягом кількох місяців і успішно підходить до завершення. Окрім відреставрованого залу слухачі матимуть змогу насолодитись і особливою музикою.

Адже назва концерту-відкриття - «Музика львівських композиторів».  Під батутою Сергія Бурка Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» виконає твори С. Людкевича, А. Кос-Анатольського, М. Колесси, М. Скорика, В. Камінського та О. Козаренка. Перший відділ концерту обіцяє бути вагомим і навіть філософським, натомість друга частина – зробить вечір святковим і легким, а присмак «джазовості» нададуть твори М. Скорика. Тож «Музика львівських композиторів» розкриється для слухачів різними відтінками  та контрастним емоціним забарвленням.

Саме таку програму для першого концерту сезону 2009-2010  «Віртуози Львова» обрали не без причини. До 15-річчя свого творчого життя (яке оркестр святкує цього року), за сприяння Управління культури і туризму Львівської облдержадміністрації було випущено компакт-диск «Музика львівських композиторів», презентація якого і відбудеться під час концерту.

Завершенням усіх вищеперечислених принад концерту є те, що він стане відкриттям XV Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти». Фестиваль триватиме з 27 вересня до 1 листопада 2009 р. Цього разу розмаїття музичних форм, стилів, жанрів та інтерпретацій ще більше підкреслить контрастність «Контрастів».  

На фестивалі звучатимуть українські та світові прим’єри, серед яких: твір Таро Хакасе «Тріо ля мінор» у виконанні Йоко Ямабе, фортепіано (Японія), Петра Цегельського, скрипка (Польща) та Ярослава Мигаля, віолончель (Україна). Твір австрійського композитора Вернера Шульца «Snúningur. Картини для великого оркестру  op. 6», Концерт для фортепіано, віолончелі та симфонічного оркестру Давіда Вінклера (США), а також твір Густава Хольста (Великобританія) «Планети. Сюїта для великого оркестру  op. 32» заграють Володимир Винницький, фортепіано (США), Наталія Хома, віолончель (США), Жіночий Хор «Глорія», Академічний Симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою Айдара Торибаєва. На Вечері світових прем’єр - WARSZAWSKA GRUPA CELLONET у складі: Марцін Здунік, Міколай Конопельскі, Міколай Палош, Роберт Дацко, Кшиштоф Ленчовскі, Мілош Дроговскі, Домінік Плоцінскі, Філіп Сиска під батутою Анджея Бауера виконають прем’єру творів сучасних українських та польських композиторів. На концерті «Оксамитна Куртина – ІІІ»  у Львові», що відбудеться у Будинку органної музики, Камерний Хор «Глорія» під керівництвом Володимира Сивохіпа вперше виконають твір Богдани Фроляк «За сонцем хмаронька пливе», а також «Miserere» Станіслава Круповіча та «Madrigal» Станіслава Хмелнєцкого.

Родзинкою фестивалю стане концерт знаменитого ПЕТЕРІСА ВАСКСА.

Цікавими, особливо для поціновувачів джазу, будуть виступи проектів UNDIVIDED та FRANK PARKER JR. & MАCIEJ FORTUNA QUARTET.

Натомість улюбленець львівської публіки ОЛЕГ КРИСА подарує незабутній вечір музики Баха, Моцарт та Шнітке.

 

Детальна  програма фестивалю на сайті:  www.philharmonia.lviv.ua