EVENTS CALENDAR

«Тиждень актуального мистецтва»

28.08.2009 - 06.09.2009    Lviv
Вдруге у Львові пройде великий проект актуального мистецтва (contemporary art), покликаний пропагувати та розвивати сучасне мистецтво. Цьогоріч «Тиждень актуального мистецтва» стане простором для творення, пошуку та генерування новітніх тенденцій у мистецтві і трансляції до українського глядача.

 Із 28 серпня по 6 вересня  у Львові відбудеться найвагоміша подія в сучасному мистецькому житті України – «Тиждень актуального мистецтва».

Вдруге у Львові пройде великий проект актуального мистецтва (contemporary art), покликаний пропагувати та розвивати сучасне мистецтво. Цьогоріч «Тиждень актуального мистецтва» стане простором для творення, пошуку та генерування новітніх тенденцій у мистецтві і трансляції до українського глядача.

Це - спроба зібрати на одній території і в один час митців, які творять в просторі актуального мистецтва з різних країн і поколінь, із усіма прогнозованими та несподіваними наслідками.

Цього року «Тиждень актуального мистецтва» проходитиме під темою «Б.Н.»: без назви. Відмова від назви дає  той простір, де уява звільнена для імпровізації, де твориться нове, нестандартне, неадекватне, несподіване, не...

Упродовж «Тижня» відбудеться понад 50 проектів від більше ніж 40 митців з України, Польщі, Франції, Швейцарії, США, Австрії, Білорусії, Австралії, Сербії.

На  проект спеціально запрошені  відомі майстри актуального мистецтва Ервін Редл (США), Андрій Сагайдаковський та  Ігор Янович.

У день відкриття «Тижня актуального мистецтва» відбудеться презентація нового номера найстаршого мистецького часопису України «Кінець-Кінцем». Номер підготовлений Анатолієм Звіжинським та Ростиславом Котерліном спільно з МО «Дзиґа», присвячений темі «Голос художника».  Номер вміщує більше тридцяти (!) ексклюзивних інтерв’ю із вагомими митцями, галеристами, кураторами України, Польщі та Росії.

Структура «Тижня» складається із трьох блоків:

Авторські проекти (координатор Володимир Кауфман)

Дні Мистецтва Перформанс у Львові (куратор Вальдек Татарчук)

МедіаДепо (координатор Богдан Шумилович) 

Проекти «Тижня актуального мистецтва» відбуватимуться в історичній частині Львова: галереї «Дзиґа», на площі перед монастирем Бернардинів, в Музеї Ідей, в Центрі міської історії Центрально-східної Європи, у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України, в галереї мистецтв «Primus», під оборонними мурами монастиря Бернардинів, у парку біля Порохової Вежі та на інших територіях міста.

Основним  простором «Тижня» стане «Фабрика Повидла», що розташована на «Рогатці»(вул. Б.Хмельницького, 124). Химерна споруда колишньої консервної фабрики, історія якої тягнеться від 16 століття, сама по собі провокує до креативу. Маловідомий архітектурний об’єкт Львова стає новою територією для реалізації проектів сучасного мистецтва.

Доповненям  до «Тижня» стануть вечірні програми на «Фабриці Повидла», що поєднуватимуть музику, візії та тексти за участі: Юрія Яремчука, Юрія Іздрика, Марка Токара, Вацлава Зімпеля, формації «RESTart» (відеозвук), «Проекту Медіатеатр» (Юрій Синенький, Наталя Ільчук) та формації «Зелені сестри».

Детальніше програма фестиваля на сайті: http://dzyga.com/tam/index.php?lang=ua