EVENTS CALENDAR

XVIIІ Міжнародний Гуцульський фестиваль

29.08.2009 - 30.08.2009    Vyzhnytsya district
Проводиться за ініціативою Всеукраїнського Товариства «Гуцульщина», Вижницької районної державної адміністрації, Вижницької районної ради, Вижницького товариства "Гуцульщина", при згоді і підтримці Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецької обласної Ради, Міністерства культури і туризму України. Мета фестивалю: розвиток та популяризація традиційних видів народного мистецтва, звичаїв, обрядів етнічної групи українців – гуцулів, підвищення соціального і мистецького статусу автентичного фольклору, виявлення самобутніх творчих колективів, окремих виконавців та майстрів образотворчого і декоративно–ужиткового мистецтва. Фестини відбудуться під гаслом "Будьмо моцні, тримаймося купи, бо ми бігме того варті".

У Вижниці Чернівецької області відбудеться XVIIІ Міжнародний Гуцульський фестиваль, у якому візьмуть участь: фольклорно–етнографічні, хорові колективи, вокальні ансамблі та окремі виконавці; оркестри народних інструментів, троїсті музики, солісти-інструменталісти гуцульських народних музичних інструментів, духові оркестри; самодіяльні театри, читці-декламатори, гумористи; танцювальні колективи; майстри образотворчого, декоративно–ужиткового мистецтва, гуцульського регіону, інших місцевостей України і зарубіжжя, в репертуарі та доробках яких є твори на гуцульську тематику.

Учасники в конкурсних програмах Фестивалю виступають без використання фонограм (можливе лише використання фонограми музичного супроводу).

Конкурсні програми у рамках Фестивалю проводяться за таким номінаціями і умовами:
Пісенний жанр
Музичний жанр
Театральне мистецтво
Хореографічне мистецтво
Гуцульське декоративно–ужиткове та образотворче мистецтво

У програмі фестивалю гуцульське фольк-шоу для молоді на фестивальних майданчиках, гуцульські набутки (гала-концерт зірок української і зарубіжної фольклорно-естрадної музики), виїзні концерти учасників і гостей Фестивалю в населених пунктах району, відвідування визначних місць Вижниччини, спортивно-розважальні програми. Під час свята відбудеться прес-конференція членів оргкомітету, журі, гостей фестивалю та науково-практична конференція на тему "Транскордонне співробітництво та інвестиції: бізнес-ідеї та проекти для реалізації на Гуцульщині".

Фестивальні дійства триватимуть на кількох об'єктах: на стадіоні «Черемош», на сцені на центральній площі міста, в районному будинку народної творчості і дозвілля, в кінотеатрі ім. Шевченка, в музичній школі, в будинку дитячої і юнацької творчості, в актовому залі коледжу прикладного мистецтва, в районній бібліотеці, в будинках культури населених пунктів району.