EVENTS CALENDAR

Перший фестиваль кулінарного мистецтва "Карпатський Рататуй 2009"

19.09.2009    Uzhgorod
Демонстрація кулінарного мистецтва як від ресторанів, так і кухарів-аматорів. Головні номінації: бограч, рибальська юшка, м’ясна страва, десерт і коронна номінація – рататуй.

"Карпатський Рататуй 2009" – це унікальна можливість для всіх бажаючих – від стильних ресторанів до кухарів-аматорів – не словом, а ділом продемонструвати своє кулінарне мистецтво. Причому не просто продемонструвати, а в конкурентній конкурсній боротьбі довести як колегам, так і глядачам своє кухарське лідерство.

"Карпатський Рататуй 2009" – це фестиваль смаку open air. Місце його проведення знаходиться в центрі Ужгорода, поблизу будинку обласної державної адміністрації. Команди-учасники фестивалю змагаються в кількох номінаціях: як-от бограч, рибальська юшка, м’ясна страва, десерт і, нарешті, коронна номінація – рататуй. Переможців у кожній з номінацій визначить компетентне й неупереджене журі. Команди-переможці будуть нагороджені спеціальними призами.

Крім того, у програмі фестивалю – безліч інших різних конкурсів і змагань. Крім кухарських команд, його гостями стануть також майстри-ремісники, художники, музыканти… Відбудуться святковий концерт та майстер класи.

Але насамперед "Карпатський Рататуй" – це карпатське свято смаку. Його ідея й призначення – показати й розповісти, на що здатні наші кухарі. Відвідувачами фестивалю стануть як ужгородці, так і гості Ужгорода й Закарпаття, що дасть його учасникам змогу представити громаді свій кухарський талант, зміцнивши, отже, свій кулінарний авторитет.
"Карпатський Рататуй" радий вітати всіх, хто любить, вміє й може гідно показати й оцінити мистецтво готування їжі на відкритому вогні, рівно ж усіх, хто прагне цьому мистецтву навчитися.

Кухня Карпатського регіону знана в цілому світі зі своїх неповторних колориту і оригінальності. Закарпатське кухарське мистецтво, увібравши тисячолітній кулінарний досвід безлічі народів, що здавна живуть у нашому краї, стало дійсно унікальним явищем на "кухонній" карті світу.
Кращі традиції угорської, словацької, русинської, румунської, української, німецької й інших національних кухонь сплелися на нашій землі, утворивши те свято смаку, яке ми тепер називаємо підкарпатською, закарпатською або просто карпатською кухнею.

І звісно ж, для всіх нас "Карпатський Рататуй 2009" – це чудовий привід весело, цікаво, пізнавально й, найголовніше, смачно провести час, залишивши для себе незабутні враження про свято кухарів і гурманів. І, звичайно, вписати ще одну сторінку в культурне життя нашого Ужгорода – міста, яке ніколи не перестає дивувати, показуючи світові нові й нові барви свого неповторного шарму.

Джерело: www.mukachevo.net/readnews.php