EVENTS CALENDAR

ХІІ конкурс гентешів (різників свиней)

27.01.2018    Hecha
Фестиваль гентешів - справжнє свято для гурманів. Це фестиваль не про різання, а про страви, які можна приготувати з м'яса.

 Зазвичай в день проведення фестивалю з самого ранку команди професійних м'ясників з різних сіл Закарпаття збираються перед будівлею Гечевского сільради. Також в село прибувають команди гентешів з Угорщини та інших суміжних країн. Гостей фестивалю пригощають гарячим вином та домашньою сливовицею.

 
До пізнього вечора різьбярі демонструють свою майстерність, а кулінари - готують з парної свинини різноманітні традиційні закарпатські страви - шкварки, гурки, ковбаси, шинки, бограч і інше. І все це під гарну закарпатське вино.
 
Команди пригощають стравами і продають тільки продукцію, приготовлену на місці в день конкурсу. Виняток можуть становити лише копчена ковбаса, копчене сало, сальтисон, холодець, виготовлені з м'яса тварин, походження яких підтверджено довідкою місцевого ветеринара.
 
Фестиваль гентешів у Гечі - це можливість долучитися до давніх закарпатських традицій, пов'язаних з ритуалами різання свиней та приготування м'ясних страв.