EVENTS CALENDAR

ІІ міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського»

15.11.2013 - 17.11.2013    Lviv
У Львові вдруге відбудеться міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського», присвячений постаті піаніста і композитора світової слави, дипломата та громадського діяча, почесного Громадянина Львова – Ігнація Яна Падеревського.

 У програмі фестивалю: яскраві концерти симфонічної, фортепіанної та вокальної класичної музики у виконанні зірок європейської сцени – Єжи Максим’юка, Маріанни Гумецької, Ольги та Наталії Пасічник, Петера Тота та Кароля Радзівоновича. Центральна подія фестивалю –   грандіозний проект – постановка опери “Галька” Станіслава Монюшка знаною на цілий світ Варшавською камерною оперою, що вперше завітає до Львова.

 
Розпочнеться фестиваль унікальним концертом “Повернення легенди” 15 листопада у Львівській філармонії. Його програма стане повторенням тієї, із якою тріумфував у Львові Ігнацій Ян Падеревський у 1902 році. Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії керуватиме один з найбільш харизматичних диригентів сучасності Єжи Максим’юк, а солістами будуть гість із Варшави,  відомий польський музикант, інтерпретатор творів Падеревського Кароль Радзівоновіч та видатна українська піаністка, володарка багатьох престижних міжнародних нагород львів’янка Маріанна Гумецька, котра також є співініціатором та артистичним директором цього фестивалю.
 
Фортепіанний речиталь “Триб’ют маестро” відбудеться наступного дня, 16 листопада, теж у Львівській філармонії. Спеціальний гість фестивалю – молодий угорський піаніст Петер Тот, котрий є лауреатом Гран-прі конкурсу Падеревського у США, виконуватиме улюблені композиції з репертуару славетного композитора. Концерт стане даниною передовсім талановитому піаністу та яскравому віртуозу Ігнацію Яну Падеревському, який зумів  підкорити сцени цілого світу та збирав багатотисячні зали задовго до епохи шоу-бізнесу.
 
Того ж вечора 16 листопада у Львівській національній опері публіку очікуватиме масштабний проект – опера “Галька” Станіслава Монюшка у постановці Варшавської камерної опери. До Львова приїде повний склад театру, а це –  близько 100 осіб. Особливого значення постановці надає те, що свого часу кращою виконавицею «партії Гальки» була славетна Соломія Крушельницька, ім’я якої носить Львівський театр опери та балету.
 
Завершиться фестиваль 17 листопада у Львівській філармонії концертом „Портрет в інтер’єрі епохи“. Музику сучасників та наступників Ігнація Яна Падеревського виконають одна із найбільш високо цінованих в Польщі співачок, українка Ольга Пасічник та її сестра Наталія Пасічник, професор Стокгольмської королівської музичної академії. Оркестровим фіналом вечора та усього фестивалю стане виконання Симфонії № 2 українського композитора Бориса Лятошинського. Диригуватиме Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії маестро Єжи Максим’юк.
 
Спеціальні події. Окрім концертів, під час фестивалю відбудуться події в рамках співпраці із «Ніччю у Львові»: нічна екскурсія Оперним театром «Голос Соломії Крушельницької» та нічний показ фільму «Місячна соната» (1937 рік), у якому головну роль зіграв Ігнацій Ян Падеревський.
 
Фестиваль «Відкриваємо Падеревського» є однією з найбільш вишуканих подій музичного життя Львова, він займає важливе місце в українсько-польській культурній співпраці. На фестиваль спеціально приїде велика кількість гостей з обидвох країн. Зокрема, запрошено  Посла Польщі в Україні та Посла України в Польщі, Маршалка Мазовецького Воєводства, представників Міністерств та інших поважних гостей.