КАЛЕНДАР ПОДІЙ

Виставка артефактів VIII-XIII ст.ст

28.12.2010    Львів
У Львівському історичному музеї відкрили історико-археологічну виставку, присвячену 200-річчю досліджень видатної пам'ятки археології Пліснесько (с. Підгірці Бродівського району).

На виставці представлені фотографії поховань, які знайшли в Пліснеському городищі, можна побачити прикраси та предмети побуту: речі з металу, кераміку.

«За двісті років унікальні знахідки трапляються щороку і виділяти окремі знахідки не можна, бо це комплекс. Є важливими навіть дрібні речі: кераміка та металеві речі. Знахідки з городища є одними з найпрезентабельніших речей, які зберігаються у Львівському історичному музеї. Пліснесько є важливою пам’яткою формування держави, зародження культури в цьому регіоні. Комплекс може бути придатним не лише для вирішення наукових проблем, але має великий туристичний потенціал. Можна реконструювати окремі елементи городища, наприклад, оборонні конструкції, житлову забудову. Окремі елементи можна збудувати з дерева, поблизу є ліс», - розповів директор археологічного музею ЛНУ ім.. Івана Франка Ярослав Погорєльський.

Лише у 1946-49 р.р. Іван Старчук розкопав 28 жител, 96 ігумаційних поховань, 5 курганів. Результати розкопок різних років допомогли науковцям виділити два періоди розвитку пам’ятки: слов’янський (VIII-X) та давньоукраїнський (IX-XIII).

Директор Львівської картинної галереї Борис Возницький не виключає можливості того, що княгиня Ольга народилася саме в Пліснеську. Він планує поставити пам’ятник видатній володарці Київської Русі біля Пліснеського городища.