Не користуйся мовою окупанта, переходь на українську!

КАЛЕНДАРЬ СОБЫТИЙ

Международная акция «16 дней против насилия»

25.11.2010 - 10.12.2010    Ужгород
Основная ее цель - обратить внимание украинцев на ситуацию с домашним насилием в стране. В Ужгороде в рамках акции, в частности, состоится виcтавка-инсталляция социальной рекламы, круглые столы, тренинги, а также массовые акции - ужгородцам раздадут 5000 сиреневых лент, символизирующих противодействие насилию.

«В Україні вже 10 років діє Закон про попередження насильства у сім’ї, але проблема досі не подолана, - зазначила Маріанна Колодій, директор Закарпатського обласного центру ґендерної освіти. -Жінки, чоловіки та діти в Україні потерпають від насильства з боку своїх партнерів, батьків, друзів або незнайомців значно більше, ніж можна уявити. Стереотипи, які існують в українському суспільстві, а також слабкий захист жертв на законодавчому рівні, перетворюють це явище на епідемію».

За словами голови Коаліції з попередження насильства у сім’ї, згідно з інформацією соціологів Володимира Башкирєва, кожна людина в Україні хоча б раз стикалася із насильством.

«Корінь проблеми найчастіше полягає у тих дорослих, які транслюють свою традиційну поведінку, - каже фахівець.- Має значення навіть те, з яким тембром голосу звертаємося до малюків, адже таким буде їхнє ставлення до світу – боятимуться і захищатимуться його чи, навпаки, формуватимемо приклади позитивної поведінки».

Організатори акції підготували також спеціальні пластикові картки з інформацію про те, що робити у критичних ситуаціях, як реагувати на насильство, де подані необхідні контакти, номери гарячих ліній, за якими можна звернутися в Україні тощо. Такі картки передадуть у Центри соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, роздаватимуть студентам та учням.