Не користуйся мовою окупанта, переходь на українську!

КАЛЕНДАРЬ СОБЫТИЙ

Виставка до 155-річчя від дня народження української феміністки Наталії Кобринської

8-11 июня в читальном зале Госархива Ивано-Франковской области по случаю 155-летия со дня рождения Наталии Кобринской - украинской писательницы, общественной деятельницы, зачинателькы женского движения в Галичине - откроется тематическая выставка "Основатель женского движения в Галичине".

На виставці будуть представлені твори письменниці та літературознавчі розвідки про її творчість. Виставку відвідають науковці і студенти міста, користувачі читального залу.

Довідка. Наталія Кобринська народилася 08 червня 1855 року в с.Белелуя (нині село Снятинського району Івано-Франківської області) в сім’ї священика, депутата австрійського парламенту. Освіту здобула самотужки.

В 1880-90-х рр. стала однією з ініціаторок феміністичного руху в Західній Україні. В 1884 р. організувала в Станіславі «Товариство руських женщин».

В 1891 р. скликала в м.Стрий перше жіноче віче, де розглядалося питання організації дитячих садків.

Видала два жіночі альманахи. Почала друкуватися з 1883 року. У своїй літературній творчості, як і в громадській діяльності, головну увагу приділяла висвітленню трагічної долі жінки, її залежності від станової моралі. Показала пробудження національної свідомості, народні звичаї та вірування, події та страхіття Першої світової війни. Авторка низки публіцистичних статей з питань жіночого руху та літературних розвідок. Померла 22 січня 1920 року. Похована в м.Болехів.