«Родові гнізда Любомирських»

Маршрут:
Стальова Воля — Тарнобжеґ — Баранув Сандомєрскі — Колбушова — Жешув — Боґухвала — Ланьцут — Ярослав — Пшеворск — Перемишль — Красічин — Бірча — Санок — Кросно
Відстань:
284 км
Тривалість:
3-4 дні (час у дорозі 4-6 год.)
Сезонність:
цілорічно
Детальніше:

Туристичний шлях родових гнізд Любомирських веде через найцікавіші місцевості, пов'язані з магнатським родом, на території Підкарпатського воєводства. Поєднувальним елементом на маршруті є історичні об'єкти, зведені у період XVI-XIX століть. Багато із них збереглися в досконалому стані або були доведені до такого стану завдяки реставраторським роботам. Сьогодні в них містяться музеї, культурні установи, готелі, органи місцевого самоврядування та влади. Метою представленого шляху родових гнізд є популяризація скарбів національної культури Польщі.

Маршрут починається в Стальовій Волі і завершується на території Словаччини. Загальна його довжина становить 488 км (в Польщі відстань складає 284 км). Додатково туристів здійснити подорож за цим маршрутом приваблює той факт, що він пролягає територією різних за типами ландшафтних місцевостях. На ділянці Стальова Воля — Жешув він проходить місцевістю, де розташована Сандомирська котловина. Від Боґуслава до Перемишля туристичний шлях пролягає ділянкою біля підніжжя Карпат. Траса з Перемишля до Санока веде через чудові за миловидністю ландшафти Перемишльсько-Динівської височини та Слонних гір.

До найбільш цікавих об'єктів на туристичному шляху належать:

  • садибова забудова (Хажевіце), замок (Розвадув), костел і монастир (Капуцинів)
  • Баранув-Сандомирський: парково-замковий комплекс, парафіальний костел св. Яна Хрестителя (XVI-XVII ст.)
  • Боґухвала: палац (1728), парафіальний костел (1729)
  • Жешув: замок, літній палац (1712), колишня колегія і монастир піарів, монастирський комплекс бернардинів, парафіальний костел св. Станіслава і св. Войцеха
  • Ланьцут: замковий комплекс з парком (XVI ст.), замок (1805), монастирський комплекс домініканців (XV-XVI ст.), неоготичний парафіальний костел св. Станіслава (1488)
  • Пшеворск: палацово-парковий комплекс (XVIII-XIX ст.), монастир бернадрдинів (1461), монастир сестер милосердя (XVIII ст.)
  • Перемишль: палацово-замковий комплекс (XIX ст.), монастир домініканок (1595), костел францисканців св. Марії Магдалини (1778), будинок колегії єзуїтів св. Івана Хрестителя (1635)
Карта маршруту: