EVENTS CALENDAR

Фестинг «MezzoДром»

25.05.2010 - 30.05.2010    Lviv
Стартував перший вуличний фестинг «MezzoДром»

Нині тижнем високої угорської культури, що охоплює також і національну кухню, розпочався культурний марафон на виявлення етнічного багатоманіття Львова, ініційований «Музеєм Ідей".

У вівторок – опера, у середу – балет, у четвер – симфонічна музика, у п’ятницю – камерні ансамблі та солісти, у суботу – етно- й міський фольклор, у неділю – джаз, і до цього щодня – короткометражні фільми сучасних композиторів, – таким є алгоритм тижнів національної культури у рамках нового львівського фестивалю «MezzoДром», який відбуватиметься на території Бернарден Гардену поблизу «Музею Ідей».

«Оскільки наразі фестиваль має виразний DVD-формат, ми встановили спеціальний великий екран для денного перегляду, але сподіватимемося, що програму дедалі більше наповнюватимуть живі концерти. Важливим також є момент живого спілкування у вигляді гостини, коли національні товариства готують свої традиційні страви і пригощають інших львів’ян. Це давня міська традиція, коли якогось прекрасного дня в році мешканці вулиці (а городяни селилися в містах переважно за етнічним та конфесійним принципом) виставляли столи й щиро вітали сусідів піснею і пригощенням. Львів ніколи не був і не стане монокультурним. Цим фестивалем ми хочемо задекларувати: Львів – українське місто, у якому 20 народів почуваються як дома. Хуторянство зможе тільки відкинути нас до ментальної псевдо-Візантії, а європейцями ми чутимемося тоді, коли шукатимемо спільності в рамках того, що нас може об’єднувати, а не розсварювати. Дивно, чому Львів будучи таким же культурним центром, як його європейські побратими, що збирають 8-тисячні площі на концерти класичної музики, вирішив спеціалізуватися на Святі Батяра, Пампуха, Рагуля тощо. Недолік такої «культурної» політики в тому, що вона створює потреби у класичному мистецтві. Натомість «MezzoДром» акцентує саме на високому мистецтві – опері, симфонічній та камерній музиці», – пояснив концепцію фестивалю його головний ідеолог Олесь Дзиндра.

За словами голови Товариство культури львівських угорців (ТКЛУ) архітектора Габора Сарваша, львів’яни побачать оперу «Банк Бан», сучасний угорський балет, концерт симфонічної музики на пл. Героїв у Будапешті, послухають фортепіанний концерт Шопена у виконанні відомої львівської піаністки Етелли Чуприк, угорський джаз та угорські народні мелодії у виконанні солістки Львівської філармонії Маріанни Лаби та скрипаля Габора Алмаші. У суботу, 29 травня о 15.00 у «Музеї Ідей» відкриють фотовиставку «Скоуне» Петера Сарваша і того ж таки дня угорці Львова приготують для тих, хто  зацікавлений їхньою культурою, 50 літрів приготованого на вогні боргач-гуляшу та 200 літрів вина.